Jak prasować, by nie zwariować.





Prasowanie jest czynnością znienawidzoną przez niektóre kobiety, tak jak mycie patelni po smażeniu kotletów. Znamy wiele osób, które nie prasują zupełnie nic, po prostu nie lubią tej czynności.
Dzisiaj podpowiemy Wam jak ułatwić i umilić sobie prasowanie. Pamiętajcie - dzięki temu nasze ubrania dłużej zachowają swoją świeżość, urodę i trwałość.


Na początek niezbędnik:


1. Oczywiście żelazko - najlepiej z funkcją prasowania na mokro i na sucho, w pionie i poziomie, z blokadą kapania wody, z systemem antywapiennym, opcją wytwarzania pary i automatycznym wyłącznikiem (odcina zasilanie, gdy żelazko się przewróci, bądź nie jest używane przez ok. 8-10 minut). Podczas wyboru żelazka koniecznie zwracajcie uwagę na stopkę, aby była odporna na zarysowania, wytrzymała oraz z dobrym poślizgiem. Powinna być też być wąska na czubku, co ułatwi nam prasowanie ubrań przy guzikach. Nasz wybór to Philips Azur.


2. Deska do prasowania - powinna być duża, lekka, koniecznie składana oraz odporna na korozję. Osobiście polecamy deski z przyłączem elektrycznym i antenką na kabel. Szukając deski, koniecznie należy zwrócić uwagę na możliwość wymiany pokrowca. My używamy desek Leifheit, ale Vileda również jest godna uwagi. Zamienne pokrowce kupujemy w Tchibo, są dobre i ładnie wyglądają (cena od 25 do 39 zł ).

3. Woda do żelazka -  nie używajmy wody mineralnej, deszczówki, czy destylowanej. Woda powinna być demineralizowana lub zwykła kranówka (o ile nie mamy twardej wody). Wodę z kranu można przelać przez filtr Brity albo Dafi. Jeśli chcemy używać pachnących wód do prasowania, proponujemy zakup specjalnie do tego przygotowanej wody np. Domol z Rossmana (koszt ok 5-6 zł)

4. Krochmal w sprayu - rewelacyjny do prasowania koszul lub pościeli. Odświeża, ułatwia prasowanie, lekko usztywnia materiał. Idealny do kołnierzyków i mankietów. Naszym faworytem jest W5 z Lidla oraz Dali (cena ok 6 zł w bdsklep.pl)


5. Rękawnik - mała deseczka do prasowania rękawów.


A teraz jak prasować by nie zwariować, czyli kolejność przy prasowaniu koszuli.


  1.  Koszule -  najlepiej prasować jeszcze wilgotną (taką, która jeszcze dobrze nie wyschła po wypraniu, lub też specjalnie zwilżoną wodą w sprayu). Ciemne koszule prasujmy po lewej stronie, po to aby nie "wyświecić " materiału.
  2.  Zaczynamy od kołnierzyka (z dwóch stron).
  3.  Potem karczek.
  4.  Następnie rękawy, zaczynając od mankietów. Pamiętajcie, rękawów nie prasujemy na kant!
  5.  Tył.
  6.  Na końcu przód, zaczynając od przedniej plisy.
  7.  Uprasowaną koszulę odwieszamy na gruby wieszak i zapinamy pierwszy guzik, a potem co drugi guzik. Zostawiamy do ostudzenia.

Jeśli będziemy prasować w takiej kolejności, gwarantujemy Wam, że nie będzie potrzeby poprawiania wcześniej uprasowanej części materiału.
O czyszczeniu żelazka pisałyśmy tu klik klik


Miłego prasowania!


ps. Podczas prasowania można sobie poćwiczyć przysiady, pooglądać telewizję i pomyśleć o milionie rzeczy. To naprawdę nie musi być zmarnowany czas!



Dziś w Tchibo- Wiosna!

Za oknami jeszcze sporo śniegu, a w Tchibo już wiosna! Dzisiaj w sklepie on line pojawiła się nowa kolekcja "Doskonałe Śniadanie Wielkanocne ". Możemy kupić rzeczy do ozdoby naszego wielkanocnego stołu: króliczki, zastawę śniadaniową, obrusy, a także mnóstwo pomysłowych dodatków, takich jak foremki do jajek na twardo, wyciskacz do torebek z herbatą lub pojemniczki do gotowania jaj w kuchence mikrofalowej.
A dla naszych milusińskich coś miłego- pluszowy króliczek i torby do zbierania jajek.


Nie mogłyśmy się oprzeć i koniecznie musimy Wam pokazać rzeczy, które od wczoraj można kupić w sklepach stacjonarnych Tchibo. Dzisiaj Walentynki, macie więc ostatnią szansę, aby zaopatrzyć się w formy do pieczenia ciast w kształcie serca, silikonowe formy do muffinów lub też urządzenie do wyrobu czekoladek i pralinek. Przysłowie "przez żołądek do serca" jest jak najbardziej prawdziwe i dzięki kolekcji Tchibo "Słodki świat wypieków " Wasze romantyczne Walentynki na pewno będą udane.