Doskonałe pomysły- dziś spinacze do bielizny

Każda z nas ma w domu spinacze do bielizny, zwane przez niektórych klamerkami. Czasem plastikowe, czasem drewniane, duże, małe, kolorowe. Normalnie służą nam do przypinania upranych rzeczy na sznurkach, czy suszarkach. Dzisiaj przedstawiamy kilka pomysłów z użyciem właśnie tego przedmiotu.

1. Spinacza możemy użyć do przytrzymania wbijanego gwoździa. W ten sposób, jeśli przypadkiem młotek nam się omsknie - nie trafimy w swój palec.
2. Możemy używać ich do zamykania torebek z chipsami, chrupkami, a nawet z mrożonkami, jeśli akurat nie mamy pod ręką specjalnie do tego przeznaczonych klamerek.
3. Podczas sklejania cienkich przedmiotów użyjcie spinacza. Dzięki niemu dwie części nie rozsuną się, gdy klej będzie wysychał.
4. Kiedy prasujemy plisowaną spódnicę, możemy spinaczami pospinać plisy. Zdecydowanie ułatwi nam to prasowanie.
5. Na drewnianych spinaczach można zrobić flamastrem napisy i poprzypinać do kabli, dzięki temu już nigdy nie pomylimy, który jest do czego.
6. Bardzo fajnym pomysłem jest użycie spinacza w pokoju dziecięcym - na sznurku możemy poprzypinać prace dziecka: rysunki, zdjęcia, wyklejanki, raz na jakiś czas zmieniając ekspozycję. Dzięki temu dziecko będzie miało własną galerię w pokoju.
7. Przyklejamy magnesik do spinacza i mamy super magnes na lodówkę. Teraz już można przypinać do niego np. ważne paragony, listy zakupów itp.
8. Aby pędzel od farby nie utonął np. w pojemniku z rozpuszczalnikiem, możemy go przypiąć spinaczem do brzegów naczynia.
9. Niebawem Wielkanoc - polecamy wykonanie ozdobnych doniczek na rzeżuchę, czy owies (przypinamy dookoła puszki drewniane spinacze, możemy je wcześniej pomalować farbami). Na ostatnim zdjęciu wersja z lampionem .

1 komentarz:

  1. Genialne pomysły, w życiu na nie wcześniej nie wpadłam :D

    OdpowiedzUsuń

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony"