Doskonałe pomysły- dziś wieszaki druciane.

Był rok 1903. Alebert J.Parkhouse przyszedł do pracy w Wire and Novelty Company i okazało się, że nie ma gdzie powiesić swojego płaszcza, gdyż wszystkie kołki do wieszania okryć były zajęte. Zdenerwowany wziął kawałek drutu, zagiął jego końce do środka i skręcił razem towrząc haczyk. Posiesił płaszcz i zaczął pracę. Firmie spodobał się ten pomysł. Opatentowała go i zbiła na nim fortunę. Oczywiście Albert nie dostał ani grosza...
Teraz wieszaki metalowe najczęściej dostajemy z pralni, razem z naszymi upranymi rzeczami. Wyrzucacie je prawda? czy może wieszacie do szafy? W szafie lepiej mieć zwykłe drewniane lub szerokie plasikowe, bo takie nie gniotą ubrań (ślady na ramionach). Jednak wieszak druciany może nam się przydać do czegoś innego, a oto rozwiązania:

1. Jeśli używałyśmy kleju w tubie, uszczelniacza lub silikonu i nie zużyłyśmy go do końca, warto "zatkać" tubę właśnie kawałkiem wieszaka. Wystarczy odciąć ok. 7 cm drutu, jeden koniec wygiąć w haczyk, a drugi wetknąć do tuby. Następnym razem bez problemu wyciśniemy klej lub silikon po wyjęciu naszej zatyczki.
2. Jeśli nie możesz wyciągnąć przedmiotu, który wpadł za lodówkę lub kuchenkę to spróbuj rozprostować wieszak (z wyjątkiem rączki) i użyć go jako wędki.
3. Z drucianych wieszaków można zrobić skrzydła do dziecięcego kostiumu.
4. Wieszak przyda się również do odetkania zlewu, wc czy rury od odkurzacza.
5. Możemy z niego zrobić również różne wieszaki np. na doniczki, na farbę w puszcze, którą zawiesimy na drabinie by była pod ręką, itp.
6. Zakładamy wilgotną starą skarpetę na jeden bok wieszaka i wycieramy trudno dostępne miejsca np. pod kanapą, za kalaryferem; suchą skerpetką usuniemy np. pajęczyny na suficie, czy żyrandolach.
6. A to nasze ulubione rozwiązanie - wieszak na klapki lub inne lekkie obuwie (pomysł ze strony epbot.com).

2 komentarze:

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony"