Doskonałe pomysły- dziś muszle.

Każdy z nas zbierał je jako dziecko. Bywają kolorowe, białe, proste lub fikuśne. Niektóre szumią morzem i przypominają nam piękne chwile na piaszczystych plażach, skąpanych w słońcu. Często trzymamy je gdzieś w domu pokitrane po szufladach. A przecież są takie piękne! Dziś pokażemy Wam, jak przy pomocy samego kleju możemy wyczarować śliczne ozdoby do pokoju, kuchni czy łazienki.

1. Ramki i rameczki. Kupujemy zwykłą ramkę np. w IKEA, malujemy ją na biało i naklejamy różne muszelki i perełki. Efekt niepowtarzalny i wyjątkowy!
2. Świeczuszki. Wlewamy rozpuszczony wcześniej wosk ze świecy. Aby uzyskać taki mały knot polecamy rozbroić nożem zwykły podgrzewacz, ponieważ w nim knot jest umieszczony na malusieńkim metalowym stojaczku.


3. Mydełka. Resztki starego mydła ścieramy na tarce i roztapiamy je w kąpieli wodnej jak czekoladę (roztapia się bardzo długo, proces ten można przyspieszyć w kuchence mikrofalowej). Następnie wlewamy do muszelek, które będą naszymi foremkami. Schnie ponad dobę!
4. Doniczki. Tak jak w przypadku ramek - wystarczy klej i pomysł. Teraz nasz balkon lub taras będzie zawsze przypominał nam o wakacjach i pięknej pogodzie.

5. Serwowanie potraw- tu Martha Stewart pokazała nam jak zwykłe wykałaczki zamienić w dzieło sztuki i jak z muszelek zrobić pojemniczek na pieprz i sól. Tak samo możemy poprzyklejać muszelki do słomek do drinków.


6. Mydelniczka - najładniejszą i największą muszlę możemy użyć jako mydelniczkę lub pojemniczek do łazienki na przechowywanie biżuterii, którą zdejmujemy na noc.

Zainspirowane???
Do dzieła!

2 komentarze:

  1. witam :)
    kupiłąm niedawno ramkę i mam zamiar zrobic w niej kompozycje z zebranych przeze mnie muszelek :) pomysł na świeczki muszelkowe bardzo mi się spodobał. pozdrawiam AC

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecamy do tego typu prac pistolet do klejenia na gorąco- łatwo się aplikuje,szybko schnie i muszle będą się dobrze trzymały!

    OdpowiedzUsuń

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony"