Segregacja odpadów- nie taki diabeł straszny...

Od 1 lipca mamy obowiązek segregowania śmieci. Dla wielu z nas temat ten jest znany, lecz niestety okazuje się, że większość społeczeństwa nie ma o tym zielonego pojęcia. I tak od kilku dni zastanawiamy się czy pojemnik po jogurcie wyrzucić do kosza na odpady mokre zmieszane czy może umyć i wyrzucić do pojemnika na papier, plastik szkło...Nie opiszemy Wam co wrzuca się do jakiego pojemnika, ponieważ każda Gmina ustala to indywidualnie i kolory w poszczególnych miastach mogą się różnić. Musicie sprawdzić na stronach internetowych Waszych Gmin jakie będą dostępne pojemniki. U nas będzie czarny, zielony, czerwony i brązowy.

Najważniejsze by zmienić przyzwyczajenia i sposób segregacji śmieci w naszych domach, zakupić dodatkowe pojemniki i opisać je, tak by na początku nie sprawiało nam trudności w rozróżnieniu ich. Wiele firm oferuje fajne kosze wolnostojące lub całe systemy do szafek.


Ikea -koszt od 89 do 109 zł za cały zestaw


Curver- koszt od 13 zł za sztukę


Multispace 3- koszt ok 189 -219 zł
Kosz Reg Trio- koszt ok 149 zł


Teraz zostaje nam tylko uświadomienie rodziny, zwłaszcza dzieci,  by nie zostawiały śmieci np. na blacie w kuchni mówiąc,że nie wiedziały do jakiego pojemnika je wyrzucić.
 Powodzenia!4 komentarze:

 1. No, dokładnie... uświadomić rodzinę. Na razie u mnie jest tak, że albo śmieci leżą na blacie (jak w Twoim przykładzie), albo wyciągam je z kosza ze śmieciami tzw. mokrymi i przekładam, gdzie trzeba. Masakra!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak się zastanawiam czy dla dzieci nie zrobić instrukcji obrazkowej- co można wrzucić a czego nie ;)Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się potrójny kosz i rozwiązanie w szafkach Ikea. Praktyczne i estetyczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi też się podobają potrójne kosze, jednak u mnie trochę za mało miejsca na nie, ale szukam wersji mini :D

  OdpowiedzUsuń

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony"