Kawę na ławę...

Jedni wolą rozpuszczalną a inni parzoną z ekspresu, kafeterki lub po prostu zalewają ją w szklance. Ile ludzi tyle różnych preferencji robienia i picia kawy. A jak się przyjrzeć rodzajom kawy, to można się za głowę złapać, bo jest ich tak dużo, że aż trudno spamiętać.

Ja zawsze miałam słabość do kawy. Uwielbiałam zaglądać do puszki z kawą i wąchać ten cudowny aromat. Dziś z braku czasu po prostu sypałam jedną łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, dorzucałam kilo cukru i fru. Wypijałam bez zastanowienia.
Dzięki kampanii Rekomenduj.to miałam przyjemność poznać ekspres do kawy Cafissimo i kawę w kapsułkach. Jest to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie czas i smak dobrej kawy.
Wystarczy jeden przycisk, by rozkoszować się wybornym smakiem. W kapsułkach znajdziecie 100% kawy arabika. Znowu mogłam nauczyć się pić kawę, a dzięki Rekomenduj.to poznałam nawet więcej rodzajów kawy niż wypiłam ich w całym swoim życiu.

Ale najpierw wspomnę Wam o ekspresach. Możemy kupić kilka rodzajów.  Od najprostszego Pure do wysokiej klasy Latte.


Ja otrzymałam do testów Pure i mogę o nim powiedzieć same dobre rzeczy. 
Po pierwsze - jest niewielki i spokojnie zmieścił się w kuchni, bez zabierania innych ważnych rzeczy.  
 -  ma bardzo ładny i modny design. 
  -  posiada pojemnik na zużyte kapsułki i jest on ukryty. Opróżniamy go po ok 7 kawach.
 -  mogę sama regulować jaką chcę napełnić pojemność filiżanki czy kubka, a on zapamięta moje ustawienia.
 - ma trzy stopnie parzenia espresso, caffe crema i kawy klasycznej 
- mogę w nim przygotować herbatę!
- można go kupić w trzech różnych kolorach (biały, czarny, czerwony)


Jeśli się pospieszycie to na stronie Tchibo.pl ekspresy są w promocji do 8,01,2017A teraz kapsułki. Jest ich tak dużo, że sama w pewnym momencie przestraszyłam się, że nie będę rozróżniać smaku i rodzaju. Na szczęście na każdym opakowaniu znajdziemy informację na temat intensywności kawy, a kolor kapsułki podpowie nam, który mamy wybrać stopień parzenia.
Nie musicie przecinać kapsułek, by sprawdzić co jest w środku - gwarantuje Wam - w kapsułkach jest 100% kawy arabika! 


Poniżej na zdjęciach moje ulubione. Podczas kampanii kawę piłam w wielu różnych kubach i filiżankach. Szalałam z dodatkami i częstowałam gości. Powinnam napisać 150 postów, bo tyle ile kapsułek tyle historii picia smacznej kawy.

Martwiłam się na początku, gdzie ja schowam 150 kapsułek. Na szczęście jest wiele sposobów na ich  przechowywanie. Na stronie Tchibo możecie kupić specjalne pojemniki lub po prostu tak jak ja, ułożyć je w szafce nad ekspresem. Pudełka są długie i nie zajmują dużo miejsca, a same kapsułki są niewielkie.
Ktoś chętny? Jak tak to  #zapraszamnakawe z ekspresu  #cafissimo. 


4 komentarze:

 1. uwielbiam kawę w każdej postaci - przyjmuję zaproszenie na kawe z ekspresu #cafissimo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mimo, że uwielbiam kawę, to po tym co przeczytałem na temat kapsułek mam sceptyczne podejście do takich ekspresów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecięłam kapsułkę Tchibo i jest tam tylko kawa. Czy miałam się tam spodziewać czegoś innego?

   Usuń

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony"