Doskonałe pomysły- dziś słomka!

Słomkę do napojów wynalazł w 1888 r. Martin Stone. Był producentem papierowych fifek do papierosów. Któregoś dnia wpadł na pomysł aby sączyć swój ulubiony koktajl przez papierową rurkę. Niewiele trwało zanim okazało się, że trafił swoim wynalazkiem w dziesiątkę. W dzisiejszych czasach wszyscy używamy słomek, mamy je w domu, pijemy przez nie napoje, drinki, ale czy wiecie do czego mogą się nam jeszcze przydać?


1. Poplątane łańcuszki w szufladzie, wystarczy wsunąć po jednym łańcuszku do każdej słomki i schować. Nigdy więcej rozplątywania supłów!
2. Za krótkie kwiatki w bukiecie, możemy przedłużyć im łodyżki wkładając je do słomki, banalne prawda?
3. Jeśli jesteś na diecie np. niskosodowej, jesteś poza domem i potrzebujesz mieć przy sobie sól potasową, to wsyp ją do słomki, końce zegnij i zaklej taśmą klejącą. W taki sam sposób można wsypać każdą inną ulubioną przyprawę, którą akurat lubimy i chcemy ją mieć podczas posiłku np. w restauracji.

Na zdjęciu poniżej lampa ogrodowa. Raczej nie polecam, bo to misterna robota, ale pomysł świetny!

2 komentarze:

  1. pomysł z łańcuszkami - super! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak wykonać tę lampę ogrodową? Tzn. do czego i w jaki sposób mocować słomki?? Strasznie mi się podoba! :)

    OdpowiedzUsuń

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony"