Odświeżamy kuchenkę mikrofalową

Jestem przekonana, że z Waszych kuchenek nie trzeba zeskrobywać jedzenia łopatką do skrobania  tynku, więc dziś krótko i na temat - po prostu umyjemy mikrofalówkę.1.Zanim rozpoczniemy warto "odmoczyć" zapieczone w niej pozostałości jedzenia. Wystarczy wlać do miseczki wodę, włożyć do niej kilka kawałków cytryny lub też wcisnąć sok z cytryny i nastawić na maksa na ok 10 min . Następnie wszystko umyć - większe zabrudzenia myjemy cząstkami cytryny z miseczki, a pozostałe czystą ciepłą wodą.
W przypadku gdy nie mamy cytryny możemy użyć octu - 1/4 szklanki octu na szklankę wody -  czas podgrzewania 5 min.  Potem do czyszczenia używamy wody z octem, oczywiście czekamy, aż trochę wystygnie.
Jeśli nie mamy cytryny ani octu pozostaje nam soda, 2 łyżki sody oczyszczonej na szklankę wody (wlewamy to do miseczki) i nastawiamy na 2-3 minuty. Wycieramy na sucho ręcznikiem papierowym.
2. Talerz obrotowy myjemy płynem do mycia naczyń lub możemy go włożyć do zmywarki (o ile producent naszej mikrofalówki na to pozwala).
3. Jeśli mamy widoczne zabrudzenia otworów wentylacyjnych, musimy użyć odkurzacza z małą szczoteczką.
4. Kiedy otwieramy kuchenkę mikrofalową i czujemy nieprzyjemny zapach po rybie lub innej potrawie, warto sięgnąć po esencję waniliową. Wystarczy podgrzać ją w jakimś naczyniu przez minutkę.
5. Nie każdy jednak chce być jak  Anthea Turner, w związku z tym nasz słynny Ludwik w swojej ofercie ma super spray do zatłuszczonych powierzchni. Pięknie pachnie, dobrze usuwa brud i odświeża - cena ok 6,40 zł.

Ot i cała filozofia. Moja rada, najlepiej o kuchenkę mikrofalową dbać regularnie i myć ją po każdym użyciu. Pamiętajcie by nie podgrzewać żywności w foli aluminiowej!

2 komentarze:

  1. Witam
    Proste ale działa jak niektóre przepisy naszych babuleniek kochanych. Pozdrawiam i polecam ponieważ naprawdę działa jak kiedyś tzw. "babka" na rany. Niby chwast a idealnie się goiło. co prawda szramę na kolanie mam do dzisiaj ale zadziałało. Jeszcze ra polecam proste tanie i skuteczne metody mycia czegokolwiek.

    OdpowiedzUsuń

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony"