Doskonały produkt- ściereczka z mikrofibry

Każda z Was zapewne słyszała o tej magicznej ściereczce, tylko dlaczego tak niewiele z Was jej używa?
Mikrofibra to takie bardzo cienkie włókno, wiele razy cieńsze od włosa czy włókien jedwabiu, wyprodukowane przy użyciu prawie kosmicznych technologii. Ściereczki z mikrofibry są bardzo dokładne, usuwają brud, kurz i tłuszcz bardziej efektywnie niż zwykłe ściereczki. Idealnie nadają się do polerowania gładkich powierzchni takich jak lustra, szyby, naczynia szklane, płyty indukcyjne itp., bowiem nie zostawiają kłaczków, włosków i pyłków. Są miękkie i delikatne, dobrze wchłaniają wodę. Możemy ich używać zarówno na mokro jak i na sucho, a co najważniejsze - NIE MUSIMY UŻYWAĆ DO NICH DETERGENTÓW! Po użyciu takiej ściereczki wystarczy ją tylko wypłukać i wysuszyć. Jeśli jednak wymaga ona uprania,  to zróbmy to w pralce w temp. 60-90 stopni (w zależności od stopnia zabrudzenia). Pamiętajcie tylko, aby nie dodawać płynu do płukania!
My w sklepach znalazłyśmy kilka rodzajów ściereczek z mikrowłókna, oto i one:
 • do mycia szyb i luster,
 • do polerowania szkła,
 • do armatury łazienkowej,
 • do sprzętu RTV,
 • do naczyń,
 • do podłogi,
 • do teflonu,
 • uniwersalne.


5 komentarzy:

 1. Czym się różnią poszczególne rodzaje ściereczek? Grubością splotu, czy c czymś jeszcze? Podejrzewam, że taka do podłogi będzie grubsza i większa niż ta do polerowania szkła. A czym się różnią te dwie:do mycia szyb i luster,
  do polerowania szkła,?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ściereczki prócz różnych wielkości różnią się grubością i rodzajem splotu. Zależy od tego czy ściereczka jest bardziej chłonna na wodę, czy lepiej absorbuje kurz. Ściereczki do mycia szyb mają najczęściej strukturę plastra miodu, tak by zamoczone lepiej zmyły brud z szyby lub lustra, a te do polerowania są idealnie gładkie i używamy ich najczęściej na sucho. Ścierki do podłogi są bardziej chłonne i większe, mogą przyjąć nawet 8 razy więcej wody niż same ważą. Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest wystarczająca :)

   Usuń
 2. Masz rację mikrofibra jest lepszym wyborem

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takich ściereczek nie może zabraknąć w żadnym domu :)

  OdpowiedzUsuń

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony"