Polowanie na muszki owocówki

Każda pora roku ma swoje uroki, ale też każda ma swoje zmory. Latem najbardziej irytują mnie komary i muszki owocówki. Z komarami jakoś sobie radzę, ale muszki....Nie wiem dokładnie co to za rodzaj robaczka, bo nie znam się na tym zupełnie, ale przychodzi taki moment, że w kuchni mamy całe roje tych okropnych fruwadełek. Siadają na owocach, a nie daj Boże wyrzucić do śmieci ogryzki jabłka, pestki po brzoskwiniach lub skórki od bananów to będziemy mieli zaraz całą chmarę.

Wiem, że szukacie w internecie sposobów na pozbycie się tych natrętów. Szklanka z octem? Szklanka z wodą i miodem? Lep na muchy?
Któregoś razu suszyłam śliwki w suszarce do owoców...wiecie jak to się skończyło? Przyleciały do mnie wszystkie muszki owocówki z okolicy, zwołały swoje rodziny i przysiadły na moim oknie, czając się co i raz na choćby kawałeczek czegoś do jedzenia. Może być cytryna! a co tam, im smakuje wszystko.
Moja cierpliwość się skończyła, bo miałam je na szybie, latały po kuchni, siadły nawet na lustrze w łazience. Miałam chwilę na przetestowanie wszystkich internetowych sposobów i wiecie co? Wszystkie są do bani. Działa tylko jedna rzecz. Wszystkie te fruwające maleństwa należy odkurzyć odkurzaczem! Urządziłam im takie polowanie w kuchni. Nie zakładajcie tylko szczotki na końcówkę, sama rura wystarczy. Powoli podchodzę i wciągam je po kolei. One fruwają dosyć wolno, więc można je wciągnąć nawet w locie. Wierzcie mi, nie znajdziecie lepszego sposobu.


Pamiętaj :
- wyrzuć wszystkie nadgniłe owoce
- schowaj pozostałe owoce, przykryj, zamknij w przeznaczonych do tego pojemnikach
- wyrzuć śmieci
- odkurz fruwające owady
- powtórz to za jakąś godzinę, bo na pewno część uciekła :)
- na koniec postaw na blacie naczynie z wodą, płynem do naczyń i np połówką cytryny


Aby muszki nie pojawiły się ponownie należy przestrzegać pewnych zasad:

- śmieci wyrzucaj częściej niż zwykle, zwłaszcza zmieszane. Jeśli masz tam skórki po owocach, wyrzucaj je tego samego dnia
- nie zostawiaj na blacie w kuchni soków, brudnych szklanek czy kieliszków po winie. Nawet przekrojona papryka bardzo kusi muszki owocówki, a i pokruszonej słodkiej chałki też nie odmówią.
- dbaj o porządek, przecieraj blaty, myj naczynia. Nie pozwól, by coś stało brudne w kuchni.
- staraj się nie trzymać na wierzchu owoców i słodkich warzyw
4 komentarze:

 1. Muszki owocówki naprawdę potrafią uprzykrzyć życie :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piszesz o muszkach owocówkach a nie o keszkach. A co do sposobów to słyszałam o odkurzaczu i np liściach laurowych - one podobno odstraszają. Muszę w tym sezonie wyprobowac

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami pozbyć się muszek owocówek jest naprawdę trudno, bardzo szybko się pojawiają :) Warto też skorzystać z produktów pomagających w walce z nimi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszki owocówki, podobnie jak wszelkiego typu robactwo, to prawdziwa udręka. Całe szczęście w moim mieście operuje Firma ABA DDD, która pozbywa się szkodników raz, a dobrze. Polecam każdemu, zamiast się męczyć z potencjalnym źródłem masy chorób, zainwestować w firmę typu DDD. Niby kosztowna inwestycja, ale na zdrowiu się nie oszczędza. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

"Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania tekstów zawartych na tej stronie bez wiedzy i zgody autora. Wszelkie teksty, jeśli nie zaznaczono inaczej są własnością intelektualną autora strony"